01-10-2017

Bilinçli Tarım & Kaliteli Üretim

Kar oranı yüksek, yoğun pazar talebi olan tüm ticari ürünlerde olduğu gibi ejder meyvesinde de maalesef üretimde sahteciliğe gidilmiş, girişimci çifçilerimiz ve meraklı çiftçi adaylarımız yanlış bilgilendirilip sahte dal satışıyla kandırılmıştır. İşi bilmeyen ve kısa sürede kendini piyasada yetkili ilan eden bir dolu sahtekar yüzünden ucuz dal vaadiyle çiftçileri ciddi anlamda masrafa sokmanın yanında,  meyve yerine çiçek veren bir başka kaktüs türünün bilinçsizce yayılmasına neden olunmuştur. Medyanın, gerekli araştırmayı yapmadan, doğru yayıncılık anlayışını gözeterek hiçbir birikimi olmayan ve Mehmet Tanrıverdi’den öğrendikleri üç beş bilgiyle cesaret bulan kişileri haber yapmasıyla, bir çok çiftçimiz hiçbir ön araştırma yapmaksızın olmayan haberlere itibar etmiştir. Tarafımıza gelen bir çok mağdur yardım talebinde bulunmakta fakat ucuz yolla elde ettikleri süs kaktüsleri için maalesef yapacak hiçbir sey bulunmamaktadır.

Esas olan, her ciddi girişimde olduğu gibi ejder meyvesi üretiminde de sağlam bir araştırmayla doğru ve profesyonel olanı bulmaktır. Dünya üzerinde ciddi bir gelirle satılan ve ülkemizde üretimi için Mehmet Tanrıverdi tarafından uzun yıllar, yoğun uğraşlar ve üstün bir sabırla ülkeye kazandırılan bu ürünün,  maddi değerinin cüzi miktarlarda olması zaten bariz bir şüphe uyandırmaktadır. Ürünün kalitesini arttırmak için ciddi bir deneyim ve birikim gerekmektedir. Mehmet Tanrıverdi tarafından yapılan uzun süreli araştırmalar, yurtdışından alınan bilgiler, deneme yanılma yöntemiyle ulaşılan önemli sonuçlar haliyle üretimin kalitesini de arttırmaktadır. Toprak seçimi, iklim şartları, su oranı, bitki için gereken gübre çeşidi, kurulum aşamasında yapılması gerekenler ve daha bir çok konunun yetkin ve deneyimli kişiler tarafınca kontrol edildiği takdirde olumsuz sonuç alınması olağanüstü haller dışında mümkün değildir. Önemli olan doğru yer, doğru iklim ve doğru kişiyle güven ilişkisi çerçevesinde mutlak özen göstererek ve yapılan işi ciddiye alarak hareket etmektir. Bu koşullarda Mehmet Tanrıverdi danışmanlığında verimli ve kaliteli ürünler almak kaçınılmazdır.

Sonuç olarak, ülkemizde ve dünyada yeni ve talebi yüksek olan ejder meyvesinin üretimi için bilinçli ve doğru adımlar atmak  ekseriyetle gereklidir.

*İki yılda kendini üretici ilan edip meyve vermeyen sahte ve ucuz fidan satarak insanların iyi niyetini suistimal eden sahtekarlara lütfen itibar etmeyiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
divide

Eposta bültenimize abone olun